Saç ekimi merkezi açma şartları, Saç Ekim Merkezi Olma şartları Saç ekim Merkezi Açmak için gerekli belgeler, 2022 yeni düzenleme,  Yeni klinik açtığınız alanda araştırma yapmanız önem taşımaktadır. Yani istenilen belgeler olmadan iş yeri açmanız çok da mümkün olmayacaktır.

Plastik Cerrah Saç Ekim Uzmanı

Sağlık açısından plastik cerrahi doktoru belgeniz olmalı yada bu belgeye sahip doktor çalıştırmak zorundasınız. ”Plastik cerrah doktoru olmadan kesinlikle saç ekimi işlemi yapılamaz halkımız bu konuda lütfen duyarlı olsun.”

Hastaneye gitmeden yada gittiğinizde iletişimde bulunduğunuz klinikten doktorun kimlik numarasını ve belgesini mutlaka isteyiniz. Araştırma yaptıktan sonra gerçekten mesleğinde profesyonel bir hekim ise zaten çok fazla düşünmenize gerek kalmayacaktır.

İyi bir işçilik ve plastik cerrah veya saç ekim uzmanı olmak gerekir. Bu kişi uzmanlık sahibi bir kişi zorunludur. Üstelik sadece yakındır bu şı yapmaya başlamış olmak da izin alamamanıza aşağı olabilir. Uygulama ve teori bütün bir yapıdadır.

 

Tam olarak gerekli olan bütün şartlar  ve istenilen belgelerin hepsi alttaki  saç ekimi uygulamaları adlı PDF dosyasındadır tıklayarak ulaşabilisiniz..

Sac ekimi uygulamalari 

 

Sağlık Bakanlığı Onayı

Saç Ekim Merkezi Açmak için Bir Önemli Konu da Sağlık Bakanlığı onayıdır.

Klinik açmak için en öncelikle sağlık bakanlığından ne tür belgelerin alınması gerektiğine dair başvuru yapılması gereklidir.

Saç ekim merkezi kesinlikle buro, ofis, ev gibi yerlerde olmaması sağlık bakanlığının kesin emridir ve bunun tersi yapıldığı takdirde kesinlikle mekanınız kapatılır ve insan sağlığını bozmaktan yüklü bir cezayıda yemiş olursunuz.

Ne olursa olsun kesinlikle ama kesinlikle hastane ortamında yapılması gerekli bu konuda sizlere daha detaylı makalemizi yazacağız.

Klinik açmak için gereken belgeler ve mürcaat ediecek resmi kurumlar aşağıdaki gibidir.

saç ekimetleri yönetmeliği
saç ekimi yasası
saç ekimi sertifikası nasıl alınır
Sağlık bakanlığı saç ekimi Mevzuatı
saç ekimi uzmanı olma şartı
saç ekimi kursu kursları belgesi
lazer epilasyon merkezi açma yönetmeliği
estetik merkezi açma belgesi

Kapasitenin yeterli olduğu kliniği için ciddi sıkıntılar için onay verilmeme ihtimaline dikkat etmek gerekir. Yani kamusal alanda bir tedirginlik konusu son derece.

Bir operasyon ameliyat ortamının olmasıyla hijyenik bir oluşumun gerçekleşmesidir. Buna teknik uygun yeterlilik, kamuya açık adres ve telefon detaylarının kullanılması gibi konular da eklenebilir.

Karşınıza çıkacak ücretlendirme

Kayıt sonrası iş yeri sahibinin yapması gerekenler..
Her ay KDV Fiyatlandırma
Her ay çalışanınıza sigorta primi ödemesi
Her ay BAĞKUR primleri ödemeniz
Üç yada dört ayda bir STOPAJ ödemesi
Her Üç ayda Geçici Vergi ödemesi
Her Yılda bir Yıllık Gelir Vergisi, yada Kurumlar Vergisi
Yıl da bir kere yasal defter tasdikleri ödemesi
Yıllık olarak yada her 6 ayda bir meslek odası üye aidatı..
Aylık Mali Müşavir Ücretleri

Dilerseniz sizlere klinik açmaktan daha farklı olarak saç ekimi yaptıracak olanlar için detayları anlatmak istiyorum.

Saç Ekimi Uygulamaları Öncesinde Mutlaka Bilmeniz Gereken Detaylar

Saç ekim uygulamaları son dönemde oldukça fazla talep gören işlemlerden biridir. Her ne kadar estetik bir olgu olarak değerlendirilse de, aslında bir sağlık uygulamasıdır aynı zamanda.

Belki bir kalp damar cerrahisi olarak değerlendirmek mümkün değildir ancak, yinede önemsenmesi gereken işlemlerdir. Bu nedenle saç ekim uygulaması öncesinde bilmeniz gereken noktalar konusunda birkaç küçük fikir edinmelisiniz.

Öncelikle saç ekiminde tercih edilen merkez kesinlikle Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış bir saç ekim merkezi, klinik veya hastane olmalıdır.

Bu konu ile ilgili gerekli tüm çalışma şartlarını ve belgelerini sağlıyor olmalıdır. Ayrıca saç ekim uygulamalarına dair tüm işlemler, alanında uzman ve doktor ünvanına sahip kişiler tarafından yapılmalıdır.

Bu konuda özel bir dikkat sergilemeniz, operasyonun en önemlisi de siz değerli danışanlarımızın sağlığı açısından oldukça önemli bir konudur.

Muayene sırasında doktorun gerekli tüm belgelerini kontrol etme hakkına sahipsiniz. Bu konuda herhangi bir çekince yaşamanızı gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

Sanal Ortam İyi Bir Araştırma Mecrasıdır.

Saç ekim uygulamasına başlamadan önce çeşitli yollarla bilgi edinmeyi deneyin. Bu konularda özellikle en kolay ve etkili yöntem, internet aracılığı ile bilgi edinmektir.

Kısa süre içerisinde oldukça kapsamlı, adeta bir bilgi deposuna dönüşebilmektesiniz. Tabii sanal ortam üzerinden bu kadar kısa sürede, bu derece kapsamlı bilgi edinebilmenin negatif yönleride bulunmaktadır.

Bu negatif bilgi kirliliğinden, doğruluğundan emin olduğumuz, tarafsız bilgileri edinebilmeniz sizi biraz zorlayabilecektir.

Ancak en azından edindiğimiz bilgileri, canlı bir şekilde gidip görerek teyit etme şansınız bulunmaktadır ve biz Hair Clinic ekibi olarak,bu şansınızı sonuna dek kullanmanızdan yanayız.

Tüm bunların yanında, operasyon öncesi danışanlar kendisi ile de bizzat yüzleşmelidir. Bu operasyondan beklentileri ne yönde ve bu beklentileri karşılayabilecek imkanlara sahip mi?

Oldukça geniş çaplı bir açıklığa ve yetersiz donör alana sahip bir danışanın, operasyon sonrası için sırma saçlı bir görünüm hayal etmesi; gerçekten sadece hayalden ibaret kalacaktır örneğin.

Bunlar küçük ancak süreç boyunca önem arz eden noktalardır. Bu yüzden de ihmal edilmemesinde fayda vardır. Sağlık Bakanlığı saç ekimi mevzuatı, Saç ekim merkezi Açmak ne kadara mal olurGüzellik merkezi açmak için doktor, Saç ekim ruhsatı.

 

Tam olarak gerekli olan bütün şartlar  ve istenilen belgelerin hepsi alttaki  saç ekimi uygulamaları adlı PDF dosyasındadır tıklayarak ulaşabilisiniz..

Sac ekimi uygulamalari 


0 comments:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

Son yazılar

Popular Yazılar